/ Tabačka Kulturfabrik / Gorkého 2 / 040 01 / Košice / Slovakia /
Festival TabaCon
festivaltabacon@gmail.com

Informácie

TabaCon


INFORMÁCIEO FESTIVALE


FESTIVAL ZÁBAVY, KOMIKSU, KNÍH, SCI-FI, FANTASY, HORORU, TECHNOLÓGIÍ, HIER, FILMOV, SERIÁLOV, HUDBY, SÚČASNEJ POPKULTÚRY, JAPONSKEJ KULTÚRY, UMENIA, VEDY A TECHNIKY 


NAŠE POSLANIE 

TabaCon: Košice je skupina fanúšikov zameraná na vytváranie povedomia a ocenenia komiksov a súvisiacich populárnych umeleckých foriem, predovšetkým prostredníctvom prezentácie konvencií a podujatí, ktoré oslavujú historický a trvalý prínos komikov k umeniu a kultúre. 


ČO MÔŽETE NA NAŠOM FESTIVALE ZAŽIŤ? 

Celú Tabačku dáme do fantasy kabátu! V areáli sa budete môcť pohybovať medzi rôznymi filmovými, hernými či knižnými postavami v koži fanúšikov a odfotiť sa s nimi. Navyše si budete môcť vychutnať aj fantastické prednášky, workshopy, street food stánky, virtuálnu realitu, spoločenské hry, horúce novinky z herného a technologického sveta a množstvo ďalších zábavných aktivít. Tešiť sa budete môcť aj na možnosť nakúpiť si knihy, komiksy, spoločenské hry či iné veci z fantastických svetov našich predávajúcich.  
Tabačka Kulturfabrik 


TABAČKA 


Tabaková továreň vznikla v roku 1851. Výroba v továrni pokračovala až do roku 1951. Dnes sú objekty bývalej továrne centrom umeleckej kreativity pre rôzne divadelné, tanečné a hudobné aktivity. 


The tobacco factory was built in 1851. The production continued until 1951. The production continued until 1951. Today in the former factory building we can find Tabačka, a centre of independent culture. Its activities range from concerts to theatre, dance, visual arts, literature, artistic residencies, workshops and community projects.