/ Tabačka Kulturfabrik / Gorkého 2 / 040 01 / Košice / Slovakia /
Festival TabaCon
festivaltabacon@gmail.com

HOSTIA

TabaCon


HOSTIA


 MARK E. POCHA & CUCO

Martin Cuco Luciak a Mark E. Pocha. Ten prvý je študovaný výtvarník, ten druhý je študovaný (ale všetko zabudol). Žijú a tvoria na opačných koncoch republiky. K spoločnej tvorbe ich priviedla náhoda. K práci na hororových knihách ich priviedli hlasy z temnoty. 


 PETER JELINEK

Spisovateľ Peter Jelinek píše steampunkove pribehy o paranormálnom vyšetrovateľovi menom Terence Norr. 


 MARTIN HATALA

Komik, čo rozumie viac počítačom ako ženám. Pravidelný vystupujúci Silných rečí a účastník Con-ov. 


 JURAJ MALÍČEK

Juraj Malíček v roku 2008 vydal knihu esejí Vademecum popkultúry. 
 
V roku 2012 vo vydavateľstve Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre vydal monografiu Popkultúra: návod na použitie. 
 
V roku 2014 vydal vo vydavateľstve Slovenský filmový ústav so spoluautorom Františkom Gyárfášom knihu Naše filmové storočie. Publikácia predkladá dejiny filmu z hľadiska diel svojich najobľúbenejších autorov. 
 

V roku 2015 s Františkom Gyárfášom spoluzakladal filmový web Filmania.sk


DENISA KANCÍROVÁ

Autorka, šéfredaktorka časopisu Abdon, vydavateľka v Art Floyd. Okrem týchto aktivít stíha „nesúťažné“ čítanie kníh, pozeranie seriálov a všestrannú turistiku. 


 PETER NAGY 

Generálny riaditeľ a vedúci tímu v Games Farm. Pracoval na Shadows: Heretic Kingdoms, Vikings: Wolves of Midgard a ďalších hrách. 


 MARTIN JURIK (ROYAL DIRTIES) 

Diskusia so spisovateľom Martinom Juríkom (1 hodina) 

Martin Jurík je autorom fantasy knižnej série Škoricovník, postapokalyptického románu 2084 a knihy Zenta, ktorá sa odohráva v alternatívnej histórii Rakúsko-Uhorska. Momentálne svojou internetovou sériou o Hrobárovi z Mokvasu dobíja anglický internet. 


 TOMÁŠ ROLLER (ROYAL DIRTIES) 

Komiksový workshop Royal Dirties (2 hodiny)
Tomáš Roller, dvorný autor komixov v Royal Dirties ťa na TabaCone naučí kresliť parádne komixy na svojom WorkShope! Prines si so sebou aj ukážky svojej tvorby a plno farbičiek! 


 ROYAL DIRTIES 

Royal Dirties Comics
Royal Dirties je umelecká dielňa, v ktorej Tomáš Roller kreslí komiksy, Martin Jurík píše knihy, Ladislav Miko vymýšľa karty a mnohí ďalší sa na nich pri tom pozerajú robia si svoje. Sme zástancami humoru s rešpektovaním chúlostivej útlocitnosti a neváhame svojou tvorbou zničiť ktorýkoľvek svet.

 ROLAND ORAVSKÝ 

Roland Oravský (1991, Košice) pôsobí ako lekár – internista v nemeckom meste Chemnitz. Je členom a spoluautorom článkov skupiny Lovci šarlátanov, ktorá sa snaží vyvracať nezmysly a mýty v medicíne. Píše vzdelávacie články z oblasti medicíny na invivomagazin.sk, v minulosti prispieval aj do denníkov SME, Denník N a do časopisu Quark.

Vo svojej literárnej tvorbe spája prvky trileru, krimi a scifi. Jeho novela Hypnos vyhrala súťaž Detektívka roka 2013 a v roku 2014 vyšla vo vydavateľstve Forza Music. 


MARTIN BAČO 

Šéf štúdia pre vývoj počítačových a mobilných hier Fishcow z Košíc, rečník o zákulisných dobrodružstvách v hernom priemysle.