/ Tabačka Kulturfabrik / Gorkého 2 / 040 01 / Košice / Slovakia /
Festival TabaCon
festivaltabacon@gmail.com

Cyklus TabaCon: Hobbit maratón

TabaCon

Cyklus TabaCon: Hobbit maratón

Začíname s filmovými maratónmi v Kine Tabačka! Pripravujem pre vás premietanie tých najlepších filmových seriálov. A nie je lepší začiatok, než antologické príbehy o dobrodružstvách Bilba Bublíka. Najvytrvalejších divákov čaká na konci losovanie o zaujímavé ceny. Pripravte sa na 8 hodín čistého dobrodružstva!

Hobit: Neočakávaná cesta (The Hobbit: An Unexpected Journey) / 12:00 h

Réžia: Peter Jackson, USA/NZ, 2012, 169 min
Od držiteľa Academy Award Petra Jacksona prichádza film ktorý sleduje cestu hlavnej postavy Bilba Bublíka, ktorého poslaním je znovu získať stratené trpasličie kráľovstvo v Osamotenej hore na východe a zbaviť ho strašidelného draka Smauga. Bilba na jeho ceste, okrem čarodejníka Gandalfa, sprevádzajú trinásti trpaslíci, vedení legendárnym bojovníkom Thorinom.

Hobit: Smaugova pustatina (The Hobbit: The Desolation of Smaug) / 15:00 h

Réžia: Peter Jackson, USA/NZ, 2013, 155 min
Film je pokračovaním príbehu hlavnej postavy Bilba Bublíka na jeho spoločnej púti s čarodejníkom Gandalfon a trinástimi trpaslíkmi, vedenými Thorinom Dubbinom. Vydali sa na výpravnú cestu, ktorej cieľom je získať späť Osamelú horu a stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor. Potom, čo prežili začiatok svojej neočakávanej cesty pokračuje táto spoločnosť smerom na Východ a cestou v zákernom lese Severného Temnohvozdu stretáva Beorna meniaceho kožu a húf obrovských pavúkov. Keď sa im podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú trpaslíci k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu v podobe draka Smauga – najstrašnejšieho stvorenia, ktoré preverí nielen ich odvahu, ale aj pevnosť ich priateľstva a zmysluplnosť celej púte.

Hobit: Bitka piatich armád (The Hobbit: The Battle of the Five Armies) / 17:45 h

Réžia: Peter Jackson, USA/NZ, 2014, 144 min
Film prináša epické vyvrcholenie dobrodružstiev Bilba Bublíka, Bagginsa, Thorina Dubbina a skupiny trpaslíkov. Hoci sa im podarilo získať ich domovinu ovládanú drakom Smaugom, spoločenstvo jeho prebudením nechtiac rozpútalo vraždiacu silu. Rozzúrený Smaug si svoju zlosť vybíja na nevinných mužoch, ženách a deťoch z Jazerného mesta. Thorin nadovšetko posadnutý znovuzískaným pokladom obetuje priateľstvo a česť, zatiaľ čo Bilbo sa mu zo všetkých síl snaží zdôvodniť, čo ho priviedlo k zúfalému a nebezpečnému rozhodnutiu. Čakajú ich však ešte väčšie nebezpečenstvá. Len čarodejník Gandalf vidí, že veľký protivník Sauron poslal štyri légie Orkov na tajný útok do Osamelej hory. S neustále sa vyostrujúcimi konfliktami sa rasy trpaslíkov, elfov a ľudí budú musieť rozhodnúť. Buď sa spoja, alebo neprežijú. Bilbo v tomto epickom boji piatich armád bojuje nielen o svoj život, ale aj o životy svojich priateľov. V hre je aj budúcnosť Stredozeme.

udalosť: https://www.facebook.com/events/521834011597628/