/ Tabačka Kulturfabrik / Gorkého 2 / 040 01 / Košice / Slovakia /
Festival TabaCon
festivaltabacon@gmail.com

Cyklus TabaCon: Batman maratón

TabaCon

Cyklus TabaCon: Batman maratón

Batman maratón je tu!

14:00 h
Batman
Réžia: Tim Burton, USA, 1989, 122 min

Veľkomesto Gotham City je obklopené gangstermi, ktorých vodca je kyselinou znetvorený Joker. Polícia vyzerá byť bezmocná. Oveľa väčší rešpekt medzi zločincami vzbudzuje maskovaný netopierí muž – Batman – objavujúci sa vždy tam, kde je pácháný nejaký zločin. Reportérka Vicki Valeová, ktorá píše o batmanových kúskoch, sa zoznámi s plachým milionárom Bruceom Wayneom a stráví s ním noc. Joker se snaží Vicki uniesť, ale Vicki je v poslednej chvíli zachránená Batmanom.

16:10 h
Batman sa vracia
Réžia: Tim Burton, USA, 1992, 121 min

Gotham City ohrozujú dve smrteľné hrozby: bizarný Tučniak (Danny DeVito) a sexy, záhadná Catwoman (Michelle Pfeiffer). Dokáže Batman (Michael Keaton) zastaviť dvoch zločincov naraz? Obzvlášť keď Tučniak kandiduje na starostu a mačaciu ženu priťahuje romantické kúzlo gothamského hrdinu? Rovnako ako pôvodného oscarového Batmana z roku 1989 aj film Batman sa vracia režíroval filmársky génius Tim Burton.

18:20 h
Batman & Robin
Réžia: Joel Schumacher, USA, 1997, 120 min

Napätie a strach: Prikryje Gotham City večná vrstva ľadu? George Clooney bojuje, ako čierny rytier Batman proti najväčšiemu nebezpečenstvu: ľadový Mr.Freeze (Arnold Schwarzenegger) a jedovatá Poison Ivy (Uma Thurman) ohrozujú mesto. Batman však musí ochrániť viac než len Gotham City – mladícka zanietenosť kamaráta Robina (Chris O’Donnell) bojujúceho so zločinom a krásnej Batgirl (Alicia Silverstone) ich často vystavuje nebezpečiu.

udalosť: https://www.facebook.com/events/754547918275894/